Mikulás körömminták 2.
A legegyszerűbb sapka-minta az, amikor rózsaszín vagy semleges alaphoz piros vagy piros csillámos francia festést készítünk a körmeinken, és a piros sáv szélét (a rózsaszín flekkel való találkozását) habos fehér vonallal pingáljuk ki (pöttyözővel készítjük).Celluxos háromszög technika
Ezzel a technikával nem csak mikulássapkát, hanem fenyőfát és még számtalan, a háromszög formájára leegyszerűsíthető dolgot festhetsz a körmeidre (pl. arcokat).
A lényeg, hogy letépünk előre kétdb hat centis cellux darabot, majd úgy ragasztjuk fel az ujjunkra őket, hogy a körömből, az ujjvég felől pontosan egy háromszöget takarjanak ki. Fogjuk az első csíkot, majd a belső élét az első ujj körömágyának bal felső pontjához illesztjük, úgy hogy a ragasztószalag éle a köröm bal felső pontjától átlóban haladjon a körmön. Ugyanígy tesszük fel a másikat is, a jobb felső ponttól indítva. Akkor vannak jól a celluxok, ha körömágy ujj felé eső ívének középső pontjánál keresztezi egymást a belső szélük. Kézzel festett sapka Kezdésnek (természetesen színtelen alapozás után) fessük be a körömvégeket fehérre, mintha francia festést csinálnánk. | A kép csak illusztráció |
A következő lépésben piros körömlakkal fessünk egyszerű sapka körvonalakat a körmökre, úgy, hogy a fehér körömvég legyen a prémes alja részük. Egyszerű fordított tölcsér alakokban gondolkodjunk, amelynek széles szája része a fehér körömvégekre ül, míg a csúcsosodva szűkülő rész kissé ível, vagy lekonyul, ahogy a sapka bojtja szokott.
A következő lépésben töltsük ki pirossal a sapkák körvonalait, majd tegyünk fehér bojtot a szűkülő „tölcsér” végére. Itt akár kész is lehetnénk.
Ha szeretnénk tovább részletezni a sapkákat, kihúzhatjuk feketével a körvonalait, vagy ékesíthetjük strasszokkal, fémgolyókkal a fehér részeket.
A Mikulásos minták sorát további Mikulás-testrészekkel, állatos, hópelyhes és nonfiguratív mintákkal folytatjuk!
Kategória: Műköröm cikkek
<< vissza géllakk blog főoldalára