A pihentetés misztériuma

Gyakran lehet róla hallani, hogy mennyire káros, ha több hónapon keresztül folyamatosan körömdíszítés van körmeinken… bár ennek ellentétjéről is sűrűn lehet hallani és cikkeket olvasni, hogy semmilyen hatással nem lesz körmeinkre, ha folyamatosan géllak, vagy zselés műköröm van rajta.
Vajon tényleg szükséges körmeink védelmének és ápolásának érdekében szünetet tartani két körömdíszítés között? Egészségesebbek lesznek körmeink, ha nincs folyton géllak vagy műköröm rajta?

A válasz normál esetben: Nem! A géllakkozás folyamán nem szükséges „szünetet tartani” hiszen nem kerül eltávolításra a körömlemez legfelső rétege. A lakkzselés körömdíszítés elkészítésének folyamán csak bolyhozzuk a körömlemez felső rétegét a buffer segítségével, így komolyabb behatás nem éri körmünket.

Ha műkörmöd volt, akkor abban az esetben javasolt pihentetni a körmöket a következő körömdíszítés előtt, ha valamilyen sérülés érte körmeidet az eltávolítás folyamán. Például megsérült a körömlemezed felszíne, vagy beszakadt a körmöd. Ebben az esetben javasolt a körömlemez teljes lenövésének időtartamát kivárni, ami akár 3-4 hónapot is igénybe vehet.

Ha valamilyen gombás fertőzés érte körmeidet, vagy kiderült, hogy várandós vagy, akkor az orvosok tanácsa alapján teljesen mellőzni kell a körömdíszítések viselését! Körömgomba esetén a kezelés miatt, terhesség esetén pedig az eltávolítással, valamint köröm előkészítésével járó por, valamint az oldószerek belégzése miatt nem ajánlott.
A körömdíszítés eltávolítása továbbá ajánlott hosszantartó kórházi kezelések, vagy komolyabb orvosi beavatkozások előtt.

További misztériumok…

A géllakkozás valóban elvékonyítja a körmöket?
A válasz egyértelműen és határozottan: Nem! Hiszen mint már említettük, az előkészítés folyamán csak felbolyhozzuk a körömlemezt, eltávolítás esetén pedig a reszelésnél akad jobb módszer: leszedheted lakkzselés körömdíszítésed áztatógyűszű, vagy fólia segítségével. Ha mégis a reszelést választod, azt inkább bízd szakemberre, hogy ne sérüljön meg a körömfelszíned és valóban elkerüld az elvékonyodást! A körmök elvékonyodását elsősorban inkább a dohányzás, a vitaminhiány, vagy az egészségtelen táplálkozás és életmód okozhatja.

Reméljük most már te is látod, hogy nincs miért aggódnod, körömdíszítéseidnek semmi sem szabhat határt!

Kategória: Műköröm cikkek

 

<< vissza géllakk blog főoldalára

 

Blog értesítő

Bezárás

{{ctrl.message}}