10 hiba, amelyet otthoni zselélakk-készítés közben elkövethetünk (és hogyan kerüljük el)

A zselélakk felvitele nem ördöngösség, ha beszerezzük a hozzá szükséges eszközöket. Bátran megpróbálkozhatunk vele otthon, ha néhány alapvető szabályt betartunk (ezekről sokszor volt már itt szó), és tisztában vagyunk másik néhány tippel és trükkel, amelyek segítségével a tartósságot is biztosíthatjuk és körmeink egészségét is megőrizhetjük. Lássuk ezeket!

10. A felvitel lépéseit és azok sorrendjét be kell tartani, nincs mese.

A zselélakk márkája szerint apró változások lehetnek, de általában a tisztítás, bufferezés, nail prep, primer, rétegek, köttetés lépései jellemzőek. Az sem kérdés, hogy a köttetés idejét be kell tartani, kevesebbnél esélyes, hogy nem szilárdul meg és a túlköttetés sem előnyös.

9. A körmök megtisztításának elmaradása a tartósság gyengülését, felhólyagosodást eredményezhet.

Hiába zsírtalanítottál előzetesen, ha a zselélakk elkészítése közben beletúrsz a hajadba! A rétegek között is vigyázni a felületek zsírmentességére. Ugyanakkor ügyelj arra, hogy ne felázott körmökön készíts géllakkozást (vagyis ne végezz áztatásos manikűrt pont előtte), mert ez már a bufferelésnél is gondot okozhat.

8. A körmök túlreszelése.

A felvitel előtti bufferezés a körömlemez felső rétegének felbolyhozását szolgálja, tilos a köröm vastagságát csökkenteni vagy mélyebb rétegekbe hatolni vele (már csak azért is, mert a köröm gyengülését okozhatja vagy hozzájárulhat gyulladások kialakulásához). Az óvatos bolyhozás nem jelenti azt, hogy ne volna rendkívül fontos, hogy a köröm minden négyzetmilliméterét felbolyhozd. Megfordítva: egy hangyalábujjnyi folt sem maradhat felbolyhozatlanul, mert felhólyagosodhat a felület. A bolyhozás eredményességét akkor tudod legjobban ellenőrizni, ha felkented az alapozót és a nail prep-et, majd hagytad megszáradni. Ha ezután látsz még fényes foltokat, azt a részt újra kell bolyhozni (tipikusan ilyen szokott lenni a köröm két oldala, amelynek bolyhozásához le kell húzni az oldalsó bőrredőket).

7. A körömbőr feltolásának elmaradása.

Bár ezt is nagyon óvatosan kell végezni, nehogy sérülést okozzunk a körömágyon, de nagyon fontos mozzanat. A körömbőrt finoman hátra kell tolni, a körömre letapadt részét pedig fel kell kapargatni még a bufferezés előtt, mert eltömíti a reszelőfelületet. Ha ez elmarad, szintén felválást okozhat.

6. Általános irányelv, hogy minden réteget vékonyan vigyél fel.

Ha nem így teszel, előfordulhat, hogy a fölsőbb rétegek megcsúsznak az alsókon (pl. a széleken összezavarosodik a géllakk vagy nem tudod elég kontúrosra csinálni a széleken). A modern géllakkokkal nem kell aggódni amiatt sem, hogy a színek nem fednek egy rétegben vagy vékonyan felvitt két rétegben. A színes rétegeket azért sem szabad vastagon felvinni, mert a lámpázás során összeráncosodhatnak.

A zselélakk-rétegek jó, ha a széle felé vékonyodnak, és nagyon kell ügyelni arra, hogy sehol, semelyik réteg ne érjen a bőrhöz. A bőrkontaktus környékén a zselélakk könnyen fellevegősödik.

5. A körömszél lekenésének elmaradása nagyban csökkenti a zselélakkozás tartósságát.

Ezért nagyon fontos, hogy minden létező réteget (igen, az alapozót és a nail prep-et is!) a körömszélen is fel kell vinni. Egyébként a manikűr is szebb, ha a körömszélre is kerül a színes lakkból.

4. Válassz bátran színeket.

Francia lakkozásnál – feltéve, ha hosszú távra szeretnéd megőrizni és utántöltéssel frissíteni – érdemes a köröm teljes felületét befedő alapréteg színének nem víztisztát, hanem valamilyen tejes, halvány rózsaszínű vagy csillámos/gyöngyházas árnyalatot választani, amelyiktől nem látszik a köröm, hogy amikor a festett mosolyvonal kijjebb tolódik, ne villanjon fel alatta a valós mosolyvonal.

3. Érdemes egy márka termékeit használni egymással.

Ha nem ez a szándékod – mert pl. nem vagy elégedett valamely termékével vagy nem találtál olyan árnyalatot az alapozókhoz amilyet szerettél volna az adott márkából – érdemes fórumokon utánaolvasni, hogy a választott termékek működnek-e együtt. Egyébként is sok bosszúságot megspórolhatsz, ha a kérdéseidnek vagy a választott termékeknek utánanézel a fórumokon, olyanok hozzászólásait olvasgatva, akik valóban kipróbálták azt.

2. A lemosást végezd mindig szakszerűen!

A zselélakk nem veszélyes üzem, de azzá teheted ha például elkezded levésni vagy letépkedni a körmödről. Miért? Mert ezek a termékek pont arra vannak kifejlesztve, hogy kiválóan és hosszan odatapadjanak. Ha nem a lemosóval szeded le, előfordulhat, hogy a körmöd felső rétegét/rétegeit is viszi magával.

1. Tartsd kezeid és körmeid mindig tisztán!

Ez az intelem vagy erős javaslat persze nem csak a körömdíszítés elkészítésének rövidebb idejére vonatkozik, hanem a mindennapi életben is. Jelenkorunk társadalmában számos betegség és fertőzés előzhető meg a kéz alapos fertőtlenítésével, rendszeres mosásával. Kezeiden kívül tarts körömdíszítő kellékeid és eszközeidet is mindig tisztán. A fém eszközöket alkalmanként sterilizáld is, hogy a "baleseteket" elkerülhesd.

Kategória: Műköröm cikkek

 

<< vissza géllakk blog főoldalára

 

Blog értesítő

Bezárás

{{ctrl.message}}