Műkörömépítő zselé kisokos kezdőknek és haladóknak
Minden műkörmös álma, hogy megtalálja azt a „csodazselét”, ami tökéletesen építhető, nem folyik el, nem levegősödik fel, hosszan tartós. De létezik ilyen anyag?Sajnos az van, hogy ilyen konkrét csodaanyag nem létezik. A csoda mindig a manikűrös kezében és tudásában van, hiszen zseléből nem létezik olyan, ami a hiányosságokat a szakember helyett kiküszöböli. Ahogyan nincs olyan anyag sem, ami mindenki számára egyformán tökéletes és az összes körmös meg kliens összes elvárásának maradéktalanul megfelel. Egyébként pont ugyanennyire nincs használhatatlan anyag sem. Olyan zselék vannak, amik több-kevesebb szempontnak felelnek meg, azaz minél több kritériumot teljesítenek, annál inkább lesz a kedvencünk.
Íme a 3 legfontosabb szempont azzal kapcsolatosan, hogy általában milyen elvárásaink vannak az ideális zselékkel kapcsolatosan!
1. Könnyű kezelhetőség
Hogy melyik zselével tudunk könnyebben bánni, az leginkább a sűrűségén múlik. Egy lassbban dolgozó körmös számára a sűrű zselé lesz a megfelelő, mert az kisebb eséllyel fog befolyni a sáncokba. A gyorsabb körmösök többnyire a folyékonyabb állagú anyagot kedvelik, hiszen nekik nem kell tartani az elfolyásoktól, viszont a hígabb zselék önterülők, így gyorsabb munkát eredményeznek, nem kell az anyag felületét igazgatni.
2. Jó tapadás
A tapadás szintén nem az anyagon múlik, hiszen minden zselével elérhető a fellevegősödés mentes építés. Még akkor is ha gyakori felválást tapasztalsz, hidd el, hogy biztosan nem az anyagban van a hiba. A megfelelően előkészített és épített köröm, ahol az adott anyag számára előírt kötési idő is be lett tartva, nem levegősödik fel.
3. Megfelelő színhatás
Ez egyaránt értendő a clear, white és cover zselékre is, csak más-más szempontból. A covernél a legfontosabb a jó fedőképesség, hiszen a körömhibák elfedésére használjuk. A színe is fontos, mert elméletileg a vendég saját körömágyának a színéhez legjobban hasonlítót kellene választanunk az építés során. Mivel ehhez egyidejűleg több féle színű coverrel kellene rendelkeznünk, a körmösök többsége egyszerűen minden vendégnél ugyanazzal az egy színnel dolgozik, ami neki a legjobban tetszik a választékból.
A white zseléktől elvárjuk, hogy az a fehér tényleg vakító hófehér legyen. Ha többféle white zselét kikenünk egymás mellé, akkor bizony azt tapasztaljuk, hogy bár külön-külön mindegyiket szép fehérnek láttuk, egymás mellé téve egész nagy különbség lehet az árnyalatok között.
A clear zselénknél követelmény, hogy víztiszta legyen, opálos beütés nélkül, illetve az alatta lévő színt, különösen a fehér francia szabad szélt ne színezze el.
Egyéb szempontok
Az előbbieken túl még nagyon sok egyedi elvárás van, ami az egyik körmösnek alapfeltétel, de esetleg a másiknak egyáltalán nem fontos.
Ilyen lehet, hogy:
- ne égessen,
- könnyen hajlítható legyen,
- rövid kötési ideje legyen,
- szép, dizájnos legyen a csomagolása,
- a tégelye strapabíró és könnyen tisztán tartható legyen.
Összegezve elmondható, hogy minden műkörmösnek más lehet fontos egy anyag tulajdonságaiban, más szempontoknak kell megfelelni az adott zselének ahhoz, hogy egy szakember azt mondja rá, hogy megtalálta a legjobb anyagot. Viszont, ha sokféle anyagot kipróbálsz, ki tudod választani a számodra legmegfelelőbbet, tökéletesen megismered a tulajdonságait, használatát, kezelhetőségét, kompatibilitását más anyagokkal, akkor a tapasztalataidhoz a szaktudásodat hozzáadva mindig tökéletes munkát fogsz tudni kiadni a kezedből, ügyfeleid örömére.
Kategória: Géllakk
<< vissza géllakk blog főoldalára