Géllakk leoldó szettek otthoni használatra
Mi van akkor, ha új körömdíszítésre van szükséged, de a körmösöd nem tud éppen fogadni? Nos, ilyenkor az egyik legjobb megoldás, ha otthon saját kezűleg készíted el magadnak az új manikűrt, de előtte mindenképpen el kell távolítanod az aktuális díszítést. Ehhez a művelethez lesz szükséges a géllakk leoldó szett. Mutatjuk, hogyan csináld!A géllakkok népszerűségének oka
Ma már elég ritka, hogy valaki egyszerű körömlakkot használjon. A géllakkok térhódításával valóra vált ugyanis a legtöbb nő álma: a tartós körömdíszítés. Igaz, hogy ezt a műkörmök is tudják biztosítani, de a zselés lakkozás otthon, saját kezűleg is elkészíthető, és nem igényel sem nagy tudást, sem nagy befektetést.
A géllakkok a szivárvány minden árnyalatában kaphatók és számos módon díszíthetők. Legyen szó körömnyomdáról, matricáról, flitterporról vagy strasszkőről, bármelyikkel gyorsan készíthető el egy csodás manikűr ünnepi alkalomra, de akár a hétköznapokra is.
A géllakkok azért is olyan közkedveltek, mert leoldásuk is egyszerű és otthon is elvégezhető. Nincs ok tehát pánikra, ha a körmösöd valamiért nem ér rá, egy bő fél óra alatt te magad is eltávolíthatod a régi lakkot. Kínálatunkban ehhez többféle géllakk leoldó szettet is találsz.
Tipleoldó, lakkleoldó vagy reszelő?
Az egyik nagy kérdés, ami fel szokott merülni a lakk eltávolítása során, hogy melyik módszer a jobb: reszeléssel vagy oldószer használatával szedjük-e le a géllakkot? Nos, mind a kettőnek van előnye és hátránya, de az utóbbi sokkal biztonságosabb több szempontból is.
Ha a reszelést választod, akkor jó minőségű reszelőre lesz szükséged, amit szintén megtalálsz a webáruházunkban. A 100/180 íves reszelőt érdemes választanod a művelethez. Ennek egyik oldala (a 100-as) kissé durvább, ezt gyorsabb, felületesebb reszelésre használjuk. Ezzel a felével kell eltávolítanod a géllakkot a körmödről.
Vigyázz azonban, hogy ne sértsd meg a körömágyat és ne reszeld túl vékonyra a körmeidet! A másik felével, a 180-sal apróbb mozdulatokkal tudod lecsiszolni a köröm felületét, főleg utómunkákhoz tökéletes.
A reszeléssel gyorsabban haladhatsz, mint az áztatással, de gyakorlottnak kell hozzá lenni, és valóban nem mindegy, milyen reszelőt választasz. Mindenesetre ez a lehetőség is adott, ha valamilyen oknál fogva nem szeretnél leoldót használni.
A géllakk leoldó szettek tartalma
A leoldáshoz a következő kellékekre lesz szükséged:
- egy géllakk leoldó folyadék vagy egy erősebb tipleoldó (ez nagy mennyiségben tartalmaz acetont)
- gyűszűk vagy fóliák az áztatáshoz
- narancspálca a lakk végső eltávolításához
- buffer a polírozáshoz
A géllakk leoldó szetteket úgy állítottuk össze, hogy ne kelljen minden kelléket egyesével megvenned, közöttük megtalálhatod azt, amelyik a neked leginkább megfelelő. Gondold át, milyen gyakran fogod használni a készletet, s ez alapján válassz. Van, akinek a gyűszűs verzió az ideális, mások a fóliázás mellett döntenek inkább.
A lakkleoldót öntheted gyűszűbe és beleteheted a körmeidet. Ha a másik megoldást választod, akkor így járj el: a kissé megreszelt körömfelszínre helyezd rá a folyadékba mártott pamacsot, szivacsot, hogy az érje a körmödet, majd tekerd be minden ujjad fóliával. Várj 5-10 percet, míg a leoldó hat, utána pedig egyesével vedd le a dunsztot az ujjaidról és távolítsd el a maradék lakkot a narancspálcával.
Sokan időigényesnek tartják ezt a fajta eltávolítást, de a Moonbasanails géllakk leoldó folyadékok már 5 perc után is hatnak. Érdemes azonban figyelembe venni, milyen géllakkot használtál és ugyanazt a típusú leoldót választani. Ha több rétegben vitted fel a lakkot a körmödre, akkor a lemosásra is lehet, hogy kicsivel több időt kell szánnod.
Webáruházunkban minden szükséges eszközt, kelléket megtalálsz a géllakk otthoni eltávolításához és az új manikűr elkészítéséhez is. Nézz szét kínálatunkban!
Kategória: Géllakk
<< vissza géllakk blog főoldalára