Bőrtípusok a kézápolás szempontjából
Végzett manikűrösként, műköröm-építőként tisztában kell lenned a bőrtípusokkal, hiszen a kézápolás szempontjából nem mindegy, milyen az adott ember bőre. Vízhiányos vagy zsíros? Repedezett? Piros foltok vannak a kézfejen? Ezek mind befolyásolják majd a kézápolás menetét. Mostani cikkünkben röviden összefoglaljuk, mit érdemes tudni a téma kapcsán!A kézápolás lépései
A kézápolás egy igen fontos dolog, főleg télen, amikor odakint hideg van. Sokaknak kiszárad, sőt ki is repedezik a bőre ilyenkor, így nem csoda, ha felkeresnek egy manikűrös szalont vagy egy kozmetikust, ahol megfelelő kézápolásban részesülhetnek.
A kényeztetésnek ez a formája nemcsak a testet, hanem a lelket is felüdíti. A szép, ápolt kéz nagyobb önbizalmat is ad, egy jól megválasztott körömdíszítéssel pedig még vonzóbbá válhat az illető.
Műkörmösként fontos, hogy betartsd a kézápolás szabályait, helyes sorrendben alkalmazd a lépéseit. Lássuk, melyek ezek!
Az első lépés minden esetben a fertőtlenítés lesz, ehhez nagyszerű szert tudunk ajánlani: az Eper illatú CleanSept Pro - Kéz-, eszköz- és felületfertőtlenítőt, amely kellemes illatával hat.
Ezt követi a szemrevételezés, a diagnosztika. Itt kell megállapítani, milyen a vendégnek a bőre, van-e rajta valamilyen elváltozás, van-e kizáró oka a kézápolásnak. Vírus és baktérium okozta betegségek, valamint a benőtt, gyulladt köröm esetén tilos elkezdeni a műveletet.
Alaposan meg kell vizsgálni a kéz minden részét: a tenyeret és a kézfejet is, sőt, mivel a kézápolás a könyékig tart, ezt a felületet is. Csak akkor kezdj neki az ápoló szakasznak, ha mindent rendben találtál.
A kézápolás elején az áztatás, fürdetés célja a bőr felpuhítása, ezt követi a koptatás, radírozás: az elhalt hámsejtek eltávolítása. A tulajdonképpeni manikűr a következő lépés a folyamatban: megtörténik a körömápolás. Levezetésképpen jön a masszázs, legvégül pedig a díszítés.
Milyen bőrtípusokkal találkozhatsz a kézápolás során?
Már a diagnosztizáláskor tudnod kell, milyen típusba sorolható az adott ember bőre, mert csak így tudod kiválasztani a legmegfelelőbb eszközöket, módszereket az ápoláshoz. A normál bőr kezelése nem okoz gondot, de sok esetben találkozhatsz másféle bőrtípussal is, amelyekre különös figyelmet kell fordítani. Nézzük, melyek a leginkább előforduló lehetőségek!
- Száraz bőr – igen gyakori, télen a szél, az alacsony páratartalom is kiszáríthatja a kézfejet, de táplálkozási, emésztési zavarok is állhatnak a háttérben. Cukorbetegekre jellemző száraz bőr is van, ez jellemzően hámlással és viszketéssel is együtt jár.
- Izzadt, nyirkos bőr – amikor a vendég keze csúszós, izzadt. A stressz miatt is lehet, de inkább más ok áll a háttérben: túlsúly, valamilyen gyógyszer mellékhatása, a pajzsmirigy működésének rendellenességei, vagy más belszervi betegség.
- Irritált bőr – amikor jól látható elváltozást látsz, a bőr védőrétege meggyengült. Tipikusan ilyen az ekcémás bőr. Bőrpirosság, kiütések, viszketések, érdesség, feszülő érzés kísérheti.
- Zsírhiányos bőr – jellemzője, hogy fénytelen, repedt.
- Vízhiányos, vagyis dehidratált bőr – általában a ráncok jelzik a meglétét. Ez utóbbi két bőrtípust nem szabad összekeverni.
Amennyiben tudod, hogy vendéged bőre melyik típusba tartozik, könnyen kiválaszthatod számára a megfelelő krémet, kézápolási módszert.
Milyen modern kézápolási technikák léteznek?
Alapvetően háromféleképpen teheted szebbé, bársonyosabbá vendéged kézfejét, érdemes mindhárom módszert alkalmaznod.
- paraffinos kézápolás
- SPA kezelés
- japán manikűr
Mindegyik kényeztető ápolási módról volt már szó blogunkban. Olvasd el az ezzel kapcsolatos cikkeinket is! Szerezd be a szükséges eszközöket, kiegészítőket a kezelésekhez webáruházunkból!
Ne felejtsd el a körömlakkokat, akciós géllakkokat, zseléket sem megrendelni, amelyekkel a kézápolás utolsó szakaszában a körmöket díszíted. Ha kérdésed lenne, hívj bennünket bátran!
Kategória: Géllakk
<< vissza géllakk blog főoldalára