Géllakk, gél lakk és műköröm blog

géllakk, zselélakk, lakkzselé, műköröm zselé, körömnyomda

  1. Gondoljuk meg kinek a kezébe tesszük a kezünket, avagy a jó műkörmös ismérvei 1.

    A körmeinkre épített mű(köröm)alkotásokat hetekig, hónapokig magunkon viseljük. Ráadásul testünk egyik legfeltűnőbb helyén, a kezünkön tesszük ezt, amit ha szeretnénk is, csak nagyon nehezen tudnánk elrejteni. A célunk az, hogy a szakember által épített műkörmeink kiteljesítsék és kiemeljék adottságainkat, kellemes megjelenésünket és ápoltságunkat.


  2. Körömminták, díszítőelemek

    Néhány éve jelentek meg, és máris meghódították a világot a különféle körömlakkba és műkörömbe ágyazható aprócska és nagyobb díszítőelemek. Így a százféle szín, a színes körömlakkokba kevert picurka díszek, a csillámos és metálos felületek és a legutóbbi idők különleges felületűre száradó körömlakkjai mellé felsorakozott a szinte műalkotásként tündöklő “berakásos” körömtrend.


  3. A műkörömépítés legkényesebb munkafolyamata: a töltés

    A körmünk a megépített műköröm alatt is folyamatosan nő, ami azt eredményezi, hogy négy öt hetente a műkörmös székében fogunk kikötni, hogy karbantartsa a művét. A lenőtt részt a műkörmünk alapanyagának megfelelő pótolnia kell. Ezt a műveletet az egész köröm felületén történik. Ha nagyon hosszúnak és kényelmetlennek találjuk, a köröm szabad végét is le kell reszelnie és formára igazítania.


  4. Műköröm-formatrendek 2013

    Nehéz dolga van annak, aki mostanában a körömtrendeket szeretné összefoglalni! Olyan sok és sokféle irányzat, hangulat és stílus kap helyet egymással párhuzamosan, hogy talán könnyebb lenne azt beazonosítani, ami nem divat.


  5. Kinek a sablon, kinek a tip

    A műköröm fajtájának, az alapanyagnak a kiválasztása első sorban a használat körülményein és a körömmel kapcsolatos elvárásokon múlnak. Járjuk körbe röviden, hogy melyek az alapvető különbségek a Magyarországon legjobban elterjedt két technológia, a porcelán és a zselé között, illetve mikor kell vagy javasolt a tip!



  6. Milyen műkörmöt csináltassak?

    Ha az ember lánya igazi nő, aki használ (ajkat fest vagy csatot tesz a hajába), akaszt (fülbevalót a fülébe), sminkel és egyéb női hiúságokra is nagy hangsúlyt fektet, az előbb-utóbb bejárja a 3–5 naponkénti körömfestés izgalmait is. Ennek megnyilvánulásai sokfélék lehetnek a lényeg – szalonképes megfogalmazásban – hogy fessen körmöt háromnaponta az, akinek “papírja van róla”. Nos igen, ha megrögzött körömöltöztetők vagyunk, érdemes manikűröst választanunk ehhez a dilihez.


  7. Körömdivat

    A kéz esztétikájának kiemelése, a köröm ápolása, díszítése a legrégibb korok óta részét képezi a szépségápolásnak.
    Már az ötezer évvel ezelőtti ősi Kínából is vannak feljegyzések, amelyekben ismertetik a köröm színezésére alkalmas festék összetételét: gumiarábikum, tojásfehérje, zselatin, méhviasz, stb. Később a különböző uralkodói dinasztiáknak saját körömszínük lett, az arany, az ezüst, a fekete vagy a vörös más-más uralkodócsaládok kiváltsága volt.


Blog értesítő

Bezárás

{{ctrl.message}}